Oferta

Sieci komputerowe

Projektujemy i tworzymy infrastrukturę strukturalną w oparciu o instalację miedzianą oraz światłowodową. Posiadamy profesjonalne mierniki do pomiarów okablowania miedzianego jak i światłowodowego. Nasze instalacje są certyfikowane i otrzymują 20 - 25 letnią gwarancję producenta. Okablowanie strukturalne to system uniwersalnego okablowania telekomunikacyjnego, które nie ogranicza się jedynie do sieci komputerowych. Za jego pomocą możemy podłączać telefony, urządzenia sieciowe, kamery, systemy alarmowe czy urządzenia automatyki budynkowej. Modernizujemy istniejące już okablowanie oraz tworzymy nowe punkty dystrybucyjne.
Główne technologie: Legrand, Commscope Netconnect, Krone, Emiter

Systemy wizyjne i kontroli dostępu

Projektujemy i wykonujemy kompleksowe systemy kontroli dostępu (KD) w oparciu o najnowsze technologie. Począwszy od małych systemów kilku drzwiowych do systemów obejmujących cały zakład. Integrujemy system KD z już istniejącymi kołowrotkami, tripodami i szlabanami. System kontroli nie musi ograniczać się do jednego miejsca, dzięki komunikacji TCP/IP jesteśmy w stanie stworzyć system obejmujący wiele lokalizacji niezależnie od miejsca, zarządzany przez oprogramowanie zainstalowane na serwerze. Głównymi zaletami takiego systemu jest:
- ewidencja osób poruszających się na zakładzie od stałych pracowników do gości z przepustkami tymczasowymi

- szybkie odszukanie osoby po przez sprawdzenie ostatniego miejsca użycia karty

- zdalne otwieranie i zamykanie drzwi
- integracja z Systemami Sygnalizacji Włamanie i Napadu (SSWiN)

- integracja z systemami wykrywania pożaru
- integracja z systemami telewizji przemysłowej

- nadawanie uprawnień dostępu do pomieszczeń indywidualnym osobą lub całym grupą
Główne technologie: Roger, C-Cure, Unicard

Systemy Rejestracji Czasu Pracy RCP

Zajmujemy się tworzeniem systemów rejestracji czasu pracy, w skład której wchodzą czytniki kart zbliżeniowych oraz oprogramowanie rejestracji odbić pracowników zainstalowane na serwerze. Karty RCP są w pełni kompatybilne z systemami KD. Tworzymy oprogramowanie do raportów czasu pracy szyte na miarę potrzeb i oczekiwań klienta co wyróżnia nas na tle innych firm.
Główne technologie: Roger, Unicard

Systemy wizyjne CCTV i CCTV IP

Wykonujemy i projektujemy kompletne systemy telewizji przemysłowej oparte na technologii cyfrowej i analogowej oraz świadczymy usługi z zakresu integracji ich między sobą. Tworzymy inteligentne systemy telewizji pozwalające na rozpoznawanie tablic rejestracyjnych w samochodach i twarzy lub analitykę obrazu na żywo.
Główne technologie: Bosch, HikVision

Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu SSWiN

W skład systemu SSWiN wchodzą czujniki wykrywające ruch (PIR) reagujące na podczerwień lub mikrofale, czujniki magnetyczne (kontaktrony) wykrywające otwarcie lub zamknięcie okna, drzwi, bramy. Elementy te tworzą strefę alarmową którą możemy uzbrajać i rozbrajać za pomocą manipulatora, ukrytego przycisku, wysłania SMS’a czy też poprzez aplikację zainstalowaną na urządzeniu mobilnym z oprogramowaniem Android lub iOS. Systemy antynapadowe posiadają opcję cichych alarmów realizowanych przez przycisk napadowy, bezprzewodowy pilot czy też wpisanie specjalnego kodu na manipulatorze, gdy jesteśmy do tego zmuszeni. SSWiN jest na tyle skalowalnym systemem, że może zostać wykonany w domku jednorodzinnym czy też w dużym zakładzie. W momencie uruchomienie się alarmu zostaniemy poinformowanie poprzez np. sygnalizator optyczny, sygnalizator akustyczny, SMS z informacją, gdzie nastąpiło naruszenie, powiadomieniami typu push w aplikacji na urządzenia mobile, czy też wysłaniem sygnału do firmy ochroniarskiej. Instalujemy zarówno systemy przewodowe jak i bezprzewodowe.
Główne technologie: Satel

Systemy telekomunikacyjne

Ważną kwestią każdej firmy niezależnie od jej wielkości czy też liczby pracowników jest komunikacja i wymiana informacji, która może być realizowana przez centrale telefoniczne. Posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie w tej dziedzinie potwierdzone przez liczne certyfikaty. Opracowujemy koncepcję systemów telekomunikacyjnych od małych firm do całych call center. Świadczymy usługi serwisowe oraz przeprowadzamy modernizację i upgrade systemów. Instalujemy centrale telefoniczne umożliwiające obsługę telefonów analogowych, cyfrowych, IP oraz bezprzewodowych.
Główne technologie: Siemens, Panasonic, Astra (Ericsson)

Outsourcing informatyczny

Zajmujemy się outsourcingiem usług informatycznych, wdrożeniami, audytami, systemami zabezpieczeń sieciowych. Tworzymy oprogramowanie na zamówienie klienta. Dzięki wykwalifikowanemu i przeszkolonemu personelowi oraz licencjonowanym narzędziom programistycznym możemy stworzyć dla Państwa dedykowaną aplikację. Świadczymy usługę tzw. pierwszej linii wsparcia realizowanej poprzez system zgłoszeń HelpDesk polegający na rozwiązywaniu codziennych problemów użytkowników. Opiekujemy się systemami zabezpieczeń sieciowych chroniących przez atakami hakerów. Projektujemy i wdrażamy informatyczne systemy backupowe wrażliwych danych dzięki czemu mamy pewność, że żadne pliki nie zginą czy też zostaną trwale uśnięte. Nasi inżynierzy systemowi zapewniają stałą opiekę serwerów baz danych, terminalowych, mailowych, ERP, Active Directory.
Główne technologie: Microsoft, Fujitsu, Zyxel, Trend Micro, Apple

Serwis teletechniczny

Świadczymy usługę opieki nad systemami niskoprądowymi polegającą na przeprowadzaniu przez naszych wykwalikowanych inżynierów okresowych przeglądów, prac modernizacyjnych, rozbudowy istniejących systemów. Usterki mogą państwo zgłaszać na nasz system zgłoszeń, po otrzymaniu przez nas takiego zgłoszenia natychmiast przechodzimy do działania, aby rozwiązać zaistniały problem. Myślimy nieszablonowo i jesteśmy gotowi do podejmowania wyzwań. Od początku istnienia firmy dowiedliśmy, że nie ma problemów z którymi sobie nie poradzimy poprzez wykwalifikowanych pracowników oraz zaplecza technicznego.

Systemy ERP

Świadczymy kompleksowe usługi związane z wdrożeniem narzędzi do zarządzania zasobami i procesami biznesowymi takimi jak: sprzedaż, zakupy, zamówienia, produkcja, magazynowanie, zasoby ludzkie, obieg dokumentów, analityka i zarządzanie. Główne technologie: Comarch

Pozostałe systemy i usługi

- kompleksowe instalacje elektryczne,
- systemy przeciwpożarowe,
- systemy nagłośnieniowe,
- pomiary termowizyjne,
- systemy transmisji obrazu i dźwięku.
Główne technologie: Siemens, Esser, Polon, Kramer, Fujitsu

Fotowoltaika

Odnawialne źródła energii od zawsze budziły nasze zainteresowania. W swej działalności TELNET skupił się na pozyskiwaniu energii z promieniowania słonecznego.

Instalacja fotowoltaiczna powinna być zaprojektowana tak, aby pracowała przez lata i wypracowała jak najwięcej energii elektrycznej. Dlatego warto inwestować w fotowoltaikę dobrej jakości. Pozorne oszczędności na etapie kupna i montażu instalacji mogą okazać się kosztowne w skutkach. Tanie produkty, słabej jakości, nieznanych producentów dają niższy zysk energetyczny i wyższe ryzyko występowania wad ukrytych. Wybór produktów znanych i pewnych producentów zapewnia stabilną produkcję energii elektrycznej i bezpieczeństwo w całym okresie życia instalacji oraz możliwość rozwoju instalacji.

W swej ofercie posiadamy panele PV najlepszych producentów takich jak Canadian Solar czy JA Solar.

JA Solar Holdings Co. Ltd jest wiodącym producentem ogniw od 2010 roku, a w 2012 umocnił swoją pozycję jako dostawca modułów TIER1. Firma znajduje się na liście NASDAQ. Dzięki zaangażowaniu w badania naukowe, JA Solar stał się właścicielem ponad 314 patentów, co przekłada się na produkcję innowacyjnych modułów najwyższej jakości. JA Solar we współpracy z Szanghajskim Instytutem Fizyki Technicznej Chińskiej Akademii Nauk powołał „Centrum Badań Nad Innowacyjnością Fotowoltaiki” i nawiązał długoterminową współpracę z ośrodkami badawczymi w USA, Holandii i Australii. Od 2017 roku JA Solar oferuje innowacyjne panele wykorzystujące ogniwa połówkowe oraz dwu stronne szkło-szkło w ramie.

JA Solar
  • Nagroda TOP PV Brand dla JA Solar
  • Wiodąca marka modułów PV
  • Gwarancja na produkt 12 lat
  • Gwarancja na wydajność 25 lat
  • Rewelacyjna wydajność w warunkach niskiego natężenia promieniowania
  • Wysoka sprawność
  • Gwarantowana dodatnia tolerancja mocy (do +5W)
  • Odporność na degradację napięciem indukowanym (PID) zgodna z IEC62804
  • Doskonała jakość potwierdzona niezależnymi badaniami i certyfikatami

Kolejnym bardzo ważnym elementem instalacji jest falownik fotowoltaiczny. To dzięki falownikom jesteśmy w stanie wykorzystać energię z promieni słonecznych. To one zamieniają produkowaną przez panele fotowoltaiczne energię elektryczną w postaci prądu stałego na energię elektryczną w postaci prądu przemiennego, identycznego jak w gniazdkach elektrycznych i synchronizują się z siecią elektroenergetyczną. Dziś falownik nie jest tylko prostym urządzeniem zamieniającym prąd stały na przemienny i komunikującym swe parametry poprzez wyświetlacz LCD lecz jest wręcz mikrokomputerem połączonym z siecią lokalną i zapewniającym dwustronną komunikację poprzez WiFi, Bluetooth czy inne protokoły gwarantującym rozbudowane dane o stanie całej instalacji. Wobec tego falownik można porównać do serca i centralnego układu nerwowego całej instalacji. Dlatego jego prawidłowy wybór może decydować o technicznym i finansowym powodzeniu całej inwestycji. Aby sprostać temuwyzwaniu posiadamy w swej ofercie urządzenia najlepszych producentów takich jak: ZeverSolar czy Huawei.

Zveresolar to jeden z największych chińskich producentów fotowoltaicznych falowników stringowych do zastosowań domowych i przemysłowych. Firma została założona w 2007 roku, a od 2013 roku należy do niemieckiego SMA Solar Technology AG - największego producenta falowników na świecie. Produkty Zeversolar łączą niemiecką myśl techniczną, jakość i niezawodność z chińskim doświadczeniem w wielkoskalowej produkcji i optymalizacji kosztów wytwarzania. W ofercie Zeversolar znajdziemy kompletną gamę falowników fotowoltaicznych: zarówno nowatorskie falowniki jednofazowe Zeverlution o mocach 1-4 kW (najlżejsze falowniki na rynku – tylko 7,3 kg) jak i falowniki trójfazowe Evershine o mocach 4-33 kW przeznaczone do zastosowań domowych jak i przemysłowych.

Huawei jest wiodącą globalną firmą w dziedzinie technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Produkty i rozwiązania Huawei są wykorzystywane w ponad 170 krajach i regionach, obsługujących ponad jedną trzecią populacji światowej.
 
W branży fotowoltaiki, Huawei oferuje zaawansowane technicznie falowniki, charakteryzujące się wysoką jakością i niezawodnością. Przeznaczone są zarówno do mikroinstalacji (grupa Fusion Home), jak i do bardzo dużych instalacji (Grupa commercial).